Preparat zawiera czysty nieusieciowany kwas hialuronowy bez żadnych dodatków i chemicznych wzmacniaczy, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny. Specjalna formuła pozwala na zastosowanie nowatorskiej techniki zabiegu 4 BPR points – TYLKO 4 małe bolusy w specjalne punkty (BioRevitalization Points) na każdą stronę twarzy (ograniczenie liczby wkłuć do 4 miejsc zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia obrzęków oraz redukuje dolegliwości bólowe przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej efektywności). Aplikacja gęstego żelu sprawia, że cały policzek lekko się unosi i wygładza. EJAL 40 to najnowsza generacja kwasu hialuronowego o średniej masie molekularnej (MMW) 1200- 1800 kDa i stężeniu aż 40 mg/2ml.
Dzięki precyzyjnemu dobraniu tylko średnich łańcuchów kwasu hialuronowego i strukturze lewoskrętnej helisy w procesie elektrochemicznym wytwarzają się tzw. mostki wodorowe stabilizujące strukturę (interchain ion bonding – międzyłańcuchowe wiązania jonowe). Dzięki temu łańcuchy tworzące EJAL 40 rozpadają się długo, stopniowo, uwalniając do skóry krótkie fragmenty. Te zaś poprzez aktywację receptorów znajdujących się na powierzchni fibroblastów stymulują produkcję natywnej macierzy pozakomórkowej (Extra Cellular Matrix ECM), czyli między innymi kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, tym samym silnie rewitalizując skórę całego policzka.
Ejal 40 – zastosowanie:
- wygładzenie zmarszczek, redukcja i eliminacja oznak starzenia skóry
- ogólna poprawa kondycji skóry, wzmocnienie macierzy pozakomórkowej skóry
- poprawa elastyczności i napięcia
- poprawa owalu twarzy
- biorewitalizacja odwodnionej i zniszczonej skóry
- jako terapia wprowadzająca do zabiegów z użyciem wypełniaczy.
Ejal 40 – wskazania:
- dla cery wiotkiej,
- odwodnionej,
- przesuszonej,
- narażonej na promieniowanie UV i działanie klimatyzacji,
- skóry z rozstępami,
- przebarwieniami.
Ejal 40 – efekty
- natychmiastowy efekt nawilżenia i liftingu skóry, długotrwały rezultat odmłodzenia i biorewitalizacji, pobudzenie produkcji kolagenu w skórze
- wzmocnienie macierzy pozakomórkowej, która rewitalizuje odwodnioną skórę i zniszczoną przez starzenie i ekspozycję na słońce
- EJAL 40 zwiększa zdolność biosyntezy fibroblastów poprzez indukcję regeneracji optymalnego środowiska fizjologicznego, poprawę aktywności komórkowej, nawodnienie i syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.
Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu EJAL 40?
Dzięki wstrzyknięciu kwasu w starannie wybrane punkty na twarzy, jej owal zostaje równomiernie podkreślony, a skóra staje się bardziej jędrna i wygładzona.
Kiedy pojawią się pierwsze efekty po zabiegu Ejal 40?
Efekty zaczynają być widoczne po kilku tygodniach. Po około miesiącu widać zdecydowaną poprawę kondycji skóry, a pełny efekt pojawia się po około dwóch miesiącach.
Jak często powtarzać zabieg EJAL 40?
W celu kompleksowego odmłodzenia skóry zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w odstępach miesiąca. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonywanie sesji przypominających zabiegów w odstępach 1-miesięcznych w ilości zależnej od zaawansowania procesu starzenia. Dla dodatkowego wzmocnienia efektu zabieg powtarza się 2-3 razy w roku.
Zalecenie przed zabiegiem
Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Na tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania aspiryny i leków zmniejszających krzepliwość krwi.
Zalecenia po zabiegu
Bezpośrednio po terapii należy unikać stosowania preparatów kosmetycznych, które mogą podrażniać (np. na bazie alkoholu czy kwasów), masażu, spożywania alkoholu i innych środków odurzających. Do 48h po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny czy solarium oraz powinno się unikać promieni słonecznych (stosowanie kremów z filtrem). Należy stosować kremy silnie regenerujące i nawilżające. Skórę w miejscu zabiegowym należy oczyszczać bardzo delikatnie. Nie należy dotykać skóry rękoma, przytulać się do zwierząt.
Przeciwwskazania do zabiegu
- ciąża, okres karmienia piersią
- alergia na składniki zawarte w preparatach
- nieunormowana cukrzyca
- opryszczka, ropne i zapalne stany skóry
- choroby nowotworowe i immunologiczne (RZS, Hashimoto)
- niektóre zaburzenia krzepnięcia krwi
- skłonności do bliznowców
- osłabienie organizmu, choroby wirusowe i bakteryjne
- obniżenie odporności (immunosupresja na skutek przeszczepów, chemioterapii)
- zakażenie krwi wirusem HIV, HSV, WZW
- przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
- przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, zawierających
- substancje rozrzedzające krew, np. kwas acetylosalicylowy
Możliwe działania niepożądane
- ból i dyskomfort podczas wstrzyknięć
- rumień, obrzęk – występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie
- siniaki, krwiaki