Oczyszczanie wodorowe to zabieg umożliwiający nie tylko głębokie oczyszczenie skóry poprzez neutralizację wolnych rodników, ale także głęboko odżywiający . Nadmiar wolnych rodników jest jedną z przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry. Aktywny wodór je eliminuje – dzięki małej masie cząsteczkowej przenika w głąb skóry, gdzie łączy się z najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami tlenowymi, a następnie w postaci wody usuwany jest z organizmu, zatrzymując proces starzenia się skóry.

Czy wiesz, że nadmiar wolnych rodników jest jednym z poważniejszych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry? W warunkach homeostazy reaktywne formy tlenu są “pośrednikami” wielu procesów komórkowych, m.in indukują apoptozę komórek, pobudzają transport glukozy, ale również zwiększają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, co determinuje przebieg reakcji zapalnej. Wraz z upływem lat, a także w wyniku różnych schorzeń i rozregulowania organizmu dochodzi do zaburzenia równowagi prooksydacyjno-antyoksydacyjnej, a powstające w nadmiarze wolne rodniki zaczynają wpływać destrukcyjnie na komórki. Co istotne, organem najbardziej narażonym na ich namnażanie jest właśnie skóra.

“Pełna blasku i zdrowa cera nie jest przywilejem młodego wieku. Dojrzałość to samoakceptacja, pewność siebie i świadomość swoich potrzeb. Jedną z nich jest pielęgnacja, niwelowanie niedoskonałości skóry i przedłużenie jej witalności.”

Dr n.med. Kinga Burda-Malarz

Zalety

Oczyszczanie wodorowe to zabieg bezinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny. Nie wymaga żadnego przygotowania, nie ma też okresu rekonwalescencji. Jest to zabieg całoroczny, nie uwrażliwia na promienie słoneczne.

Zalecany jest dla osób w każdym wieku, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Terapia wodorem i tlenem wzmacnia ściany naczyń włosowatych, w związku z tym zabieg oczyszczania wodorowego z powodzeniem może być przeprowadzony u osób z cerą naczyniową czy wrażliwą.

Zabieg oczyszczania wodorowego redystrybuuje alokację depozytów limfatycznych, zmniejsza obrzęki i poprawia napięcie skóry. Skóra staje się nie tylko doskonale oczyszczona, ale też odżywiona i ujędrniona.

Wskazania:

» cera szara, zmęczona, sucha, pozbawiona blasku, z oznakami starzenia
» skóra wymagająca dogłębnego oczyszczenia i nawilżenia
» skóra narażona na działanie zanieczyszczeń miejskich, promieniowanie
słoneczne
» zaskórniki, nadmierna produkcja sebum
» tendencja do stanów zapalnych
» rozszerzone pory
» cera naczynkowa, nadreaktywna i problematyczna
» działanie profilaktyczne na skórę zdrową

Efekty zabiegu:

» dotlenienie skóry właściwej, rewitalizacja
» stymulacja włókien kolagenowych
» nawilżenie, odżywienie, napięcie i wygładzenie skóry
» uszczelnienie naczyń krwionośnych
» poprawa kolorytu, redukcja przebarwień
» redukcja nadprodukcji sebum