Mezoterapia bezigłowa to uniwersalny zabieg kosmetyczny, który poprzez aplikację preparatów zapewnia skórze intensywną terapię regeneracyjną z efektem spłycenia zmarszczek, ujędrnienia, zmniejszenia widoczności bruzd, rozjaśnienia przebarwień, redukcji rumienia, a także wyrównania kolorytu skóry. Zaletą metody jest przede wszystkim skuteczność oraz brak jakiegokolwiek dyskomfortu w trakcie zabiegu, dlatego polecana jest dla osób wrażliwych.
Elektroporacja jest to proces, który zachodzi w błonie komórkowej pod wpływem prądu o wysokiej częstotliwości. Polega na wytworzeniu w błonie komórkowej kanałów – elektroporów – które są drogą dla transportu cząsteczek z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza komórki. Jest to proces bezpieczny i odwracalny. Zastosowane do zabiegu mezoterapii bezigłowej substancje aktywne wnikają do wnętrza komórki i tam wywołują odpowiedni efekt biologiczny
Mezoterpia bezigłowa – przebieg zabiegu
Do miejsca poddawanego zabiegowi przykładana jest głowica. Początkowo przepływ prądu jest niewielki, a w trakcie jego działania odczuwalne jest mrowienie. Następnie przepływ prądu jest stopniowo zwiększany i dostosowywany do odczuć Klientki. Urządzenie samoczynnie dzieli zabieg na cztery fazy. W pierwszej z nich do przestrzeni międzykomórkowych wprowadzane są substancje aktywne – po przytknięciu głowicy do skóry dochodzi do procesu elektroporacji. W fazie drugiej substancje te wprowadzane są głębiej, a w tkankach wytwarzane jest podciśnienie. Toksyny są wypychane i dochodzi do normalizacji ciśnienia w komórkach. W ostatniej fazie zabiegu kanaliki są zamykane
Wskazania
- skóra przesuszona, zmęczona, z pierwszymi oznakami starzenia
- skóra palacza, ziemista, niedotleniona
- utrata napięcia i elastyczności skóry
- zmarszczki mimiczne
- rozjaśnienie przebarwień
- pobudzenie mikrokrążenia
- profilaktyka przeciwstarzeniowa
Efekty zabiegu
- wyraźnie widoczne rezultaty liftingujące
- redukcja zmarszczek i bruzd
- ujędrnienie, nawilżenie, regeneracja skóry
- poprawa kolorytu i struktury skóry
- odmłodzenie skóry, rewitalizacja
- nawilżenie i tonizacja
- rozjaśnienie przebarwień
- pobudzenie metabolizmu tkankowego
Ilość zabiegów w serii
Zabiegi mezoterapii bezigłowej wykonuje się w serii. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując 5 – 6 zabiegów co 7-14 dni.
Zalecenie przed zabiegiem
Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który nie wymaga wcześniejszego przygotowania przez klienta. Należy zdjąć metalową biżuterię.
Zalecenia po zabiegu
Zabiegi mezoterapii bezigłowej nie wyłączają z codziennych aktywności. Należy zadbać o prawidłową pielęgnację odpowiednio dobranymi kosmetykami. W przypadku zabiegów rozjaśniających należy używać kremu z filtrem UV.
Przeciwwskazania do zabiegu
- ciąża, karmienie piersią
- peeling chemiczny w ciągu ostatnich 2 tygodni
- otwarte rany lub uszkodzenia skóry
- choroby wirusowe (np. opryszczka), bakteryjne, grzybicze skóry
- aktywne choroby zapalne skóry (np. AZS, wyprysk, łuszczyca, trądzik ropowiczy)
- choroby autoimmunologiczne (np. nadnercza, neurologiczne)
- choroby serca
- nowotwory, stany przedrakowe oraz stan po ich usunięciu
- osteoporoza
- obecność metalowych implantów (np. rozrusznik serca, aparat na zębach)
- epilepsja
- nadciśnienie tętnicze
- zapalenie żył
- zaburzenie krzepnięcia krwi
- nieuregulowana cukrzyca
- stwardnienie rozsiane;
- nadczynność tarczycy;
- niedoczynność tarczycy;
- menstruacja;
- spirala domaciczna;
- miejscowe implanty metalowe.
Możliwe działania niepożądane
Skutki uboczne w mezoterapii bezigłowej są zminimalizowane. Jednak może dojść to zaczerwienienia skóry, uczucia pieczenia, które ustępują w tym samym dniu lub po 1-2 dobach po zabiegu.